Op zondag 13 april om 11.00 uur vindt in Hoeve de Bongerd in Beesel de feestelijke boekpresentatie plaats van “In de voetsporen van Sint-Joris”. Tegelijkertijd wordt de pop-up expositie geopend met de unieke Sint-Joris verzameling van Fons Verdonck, in samenwerking met Museum Beesel.
Van verfijnd houtsnijwerk en antieke iconen tot moderne schilderijen en keramiek: de expositie toont een rijke diversiteit aan kunst rond het thema Sint-Joris. De tentoonstelling is ook te bezoeken op zondag 20 en 27 april van 11.00 tot 17.00 uur in ’t Aad Raodhoës (tegenover Hoeve de Bongerd).
Het boek “In de voetsporen van Sint-Joris” beschrijft het leven van Sint-Joris, zijn wereldwijde cultus en de invloed op kunst en volksverhalen, met ook aandacht voor zijn betekenis in Limburg en Beesel.
Op woensdag 23 april (Sint-Jorisdag) geeft Ingrid Henssen van 20.00 tot 22.00 uur in Hoeve de Bongerd een lezing over de cultus van Sint-Joris. Deelname is gratis, maar aanmelden wordt op prijs gesteld. Dit kan via fons.verdonck@hetnet.nl.